Dizlerimin Bağı Çözüldü Fıkrası

0

Adamın biri karısıyla kavga etmiş. Daha doğrusu karısı kavga etmiş o dinlemiş. Dışarı çıkıp kahvehaneye sinirli şekilde girmiş.

“Lan arkadaş nedir bu kadınlardan çektiğimiz. zamanında vermişiz tasmayı ses de çıkaramıyoruz.” O konuşuyor kahvedekiler“ah be kardeşim hepimiz aynı dertten muzdaribiz” der gibi başını sallıyormuş.

“Siz ne diyorsunuz ağalar. var mı benden başka karısından korkan, sadece ben miyin” deyince hepsi evet anlamında ayağa kalkmış. yalnız bir tanesi kalkmamış. Hepsi şaşkın, o kadar erkeğin içinden bir tanesi karısından korkmuyor.

Tepesine doluşmuşlar, “abi kurbanın olayım bize de anlat sen nasıl korkmuyorsun yengeden” diye. “Lan oğlum ne korkmaması, siz anlattıkça benim karı aklıma geldi dizlerimin bağı çözüldü ondan ayağa kalkamadım.”

BONUS FIKRA

Küçük Kayserili’den Pazarlık

İlkokul öğrencisi Küçük Kayserili Ahmet’e öğretmeni sormuş :

– Altı kere altı kaç eder Ahmet?

Ahmet: – Otuz dokuz eder öğretmenim.

Öğretmen: – Otur, sıfır aldın.

Arkadaşı Ahmet’e sorar : – Doğrusunu bildiğin halde niçin otuz dokuz dedin?

Ahmet: – Pazarlık etmeyi düşünüyordum, öğretmen anlamadı. 🙂

OKUL DENETİMİ

Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne denetim için gelen müfettiş sınıfa girer. Ders Kur’an-ı Kerim’dir. Müfettiş bir öğrenciye ayağa kalmasını söyler ve akabinde adını sorar.

Öğrenci: “Hocam İsmim ‘Fatih” diye cevap verir. Müfettiş : Peki Fatih sen Fatiha suresini oku o zaman..” der. Öğrenci sûreyi okur.

Müfettiş öğrenciye teşekkür eder. Başka öğrenciye yine sorar. “Adın ne çocuğum?”. der Öğrenci müfettişe cevap verir: ” İsmim Yasin fakat arkadaşlarım kısaca Kevser diyorlar” 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here