Dürüst Koca Fıkrası

0

Biri kadın diğeri erkek iki iş arkadaşı iş yerinde geç saatlere kadar çalışmışlar. Saat epey ilerlemiş, yorgunluk bir yandan, açlık bir yandan…

‘Hadi çıkalım artık, gidip bir şeyler yiyelim, sonra eve gideriz’ diyerek çıkarlar, bir lokantada iyi bir akşam yemeği yerler, biraz da alkol alırlar. Sonra adam kadını evine bırakır.

O ara, kadın, nezaketen, bir kahve içmek isteyip istemediğini sorar.

Adam da ‘neden olmasın’ diye düşünüp kabul eder. Kahveyi içki takip eder, içkiden sonra ruhlar ısınır ve birlikte olurlar.

Adam kalkar, evine gider. Saat sabaha karşı 04:00 civarıdır. Arabayı park eder, cebinden bir tebeşir çıkartır, ceketine pantolonuna bir kaç çizik atar biraz tebeşir tozu serper ve içeri girer.

Karısı ayakta beklemektedir.

─ Neredeydin ?’ diye sorar.

Adam;

─ Aysel’le geç saate kadar çalıştık, sonra yemeğe gittik, onu eve bıraktım yemekten sonra, ama beni kahve içmeğe çağırdı, kahveydi, sohbetti, içkiydi derken kendimizi yatakta bulduk, ancak toparlandım, geç kaldım, özür dilerim karıcım, der.

Karısı;

─ Yalancııııı ! Yine bütün gece o zibidi arkadaşlarınla bilardo oynayıp bira içtin değil mi! Sen adam olmayacaksın ruhun serseri!

BONUS FIKRA

İhtiyar Kaptan

Denizlerde yıllardır çalışan çok tecrübeli ihtiyar bir kaptan varmış.

Denizde karşılaştığı onca fırtınalardan gemisini selametle kurtarırmış. Ne zaman bir fırtınaya yakalansa, İhtiyar kaptan kamarasına gider ve her zaman yanında taşıdığı küçük tahta sandığını açar, bakar ve köprü üstüne geri donup, gemisini fırtınadan kurtarırmış.

Bütün gemi mürettebatı bu olayı dikkatle izler küçük tahta sandıkta ne olduğunu merak ederlermiş.

Gel zaman git zaman ihtiyar kaptan bir gün ölmüş. Meraklı gemi mürettebatı küçük tahta sandığı açmaya gitmişler, sandığın içinden, beyaz küçük bir kağıt çıkmış, üzerinde su not yazılı imiş, …

-“Sağ sancak, sol iskele.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here