İmam ve Bekçi

0

“Kasabanın birisinde çapkınlıklarıyla ünlü imam ve bekçi varmış. O kadar zampara imişler ki, uçan dişi sineği bile götürüyorlarmış. Bir Gün kasabaya, mesleğinin baharında genç, idealist bir dostor bey atanmış. Genç doktor, hem yakışıklı hem de çok parlak kız gibi bir şeymiş.

Doktoru gören bekçi ile imam, birbirleriyle iddiaya girmişler. Doktoru önce kim götürürse iddiayı o kazanacakmış. Günlerden bir gün, akşam üzeri kasabanın bekçisi doktorun muayenehanesine gitmiş. Doktora rahatsızlığını söylemiş. Doktor, bekçinin üzerini çıkartıp, sedyeye uzanmasını söylemiş. Bekçiyi muyene etmeye başlamış. Elini bekçinin kırtına ve göğsüne sürerken bekçi doktorun elini nazikçe tutmuş;

BEKÇi:””Doktor bey sana birsey söylemek istiyorum””

DOKTOR:””Söyle bakalım””

BEKÇi:””Ben senden hoşlanıyorum. Mümkünse seni birkere yapmak istiyorum””

DOKTOR:””Hay hay neden olmasın. Biz hastalarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak için görev yapıyoruz.””

DOKTOR:””Yalnız, şimdi akşam üzeridir, insanlar işten çıkmıstır, muayenehaneme uğrayabilirler, sen şu pencereden bir bak bakayim sokak sakin mi, yakalanmayalım.”” der.

Pencereler yukarıya doğru açılıp altan mandallanan pencerelerdenmış. Bekçi pencereyi yukarıya doğru kaldırıp başını dişarı çıkartıp sokağa bakmaya başlamış. Tam bu sırada doktor pencerenin mandalını çevirerek pencereyi kapatmiş ve bekçinin başı dışarıda kalacak şekilde bekçi sıkışmış.

Doktor bekçinin arkasına geçip pantolonunu indirmiş ve başlamış gidip gelmeye. Doktor gidip geldikçe bekçinin ağzındaki düdük “”düüürt düüürt”” diye ötüyormuş. Tam bu sırada sokaktan geçmekte olan imam efendi;

iMAM: “Hayırdır bekçi efendi, o pencerede ne işin var””

BEKÇi: “Bakıyorum asayiş berkemal mi?””

iMAM: “Sen onu benim külahıma anlat. Ben dün gece sabaha kadar o pencerede ezan okudum”” demiş.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here