Milli atlet Gurbet Damar in-tihar etti

0

Dünya şampiyonu milli atlet Gurbet Damar (23), eğitim gördüğü Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nin bahçesinde in-tihar etti. Görgü tanıkları, Gurbet Damar’ın aynı sınıfta okuduğu kendisi gibi görme engelli milli atlet İ.Y. ile tartıştıktan sonra int-ihar ettiğini öne sürdü.

Habertürk’ten Veysi İpek’in haberine göre, göğsüne bir el ateş eden Gurbet Damar (23) kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Görgü tanıkları, Beden Eğitimi bölümü 4. sınıf öğrenisi Gurbet Damar’ın aynı sınıfta okuduğu kendisi gibi görme engelli milli atlet İ.Y. ile tartıştıktan sonra inti-har ettiğini öne sürdü.

Gurbet Damar’ın cen-azesini almaya gelen okul arkadaşları ve milli sporcular, hastane önünde gözyaşı döktü.

GURBET DAMAR KİMDİR?

Babası bir şirkette gece bekçiliği yapan 7 çocuklu ailenin yüzde 75 görme engelli kızı olan Gurbet Damar, lisede okurken 2011 yılında Ankara’da katıldığı yarışmada Türkiye 2’ncisi olmuştu.

Ardından atletizme olan ilgisini daha da artıran Gurbet Damar, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda 100 ve 200 metrede birinci oldu. Daha sonra İzmir’de düzenlenen Atletizm Türkiye Şampiyonası’na katılan Gurbet Damar, iki dalda Türkiye rekoru kırdı. 100 metrede 14,89’luk ve 400 metrede ise 1.082’lik derecelerle Türkiye rekoru kıran Gurbet Damar, katıldığı uluslararası yarışmalardan derecelerle döndü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here