Şimdi’den Alışın

0

“Kendimi iyi hissetmiyorum doktor!” demiş adam

“Beni bir muayene etsen..!”

Doktor uzun süren tahlillerden sonra

“Durum pek iç açıcı değil..!” demiş,

“On günlük bir ömrünüz kalmış..!”

“On gün.. on gün.. ne yaparım doktor..! “demiş adam çaresizce..

“Valla.. çamur banyosunu öneririm..! ” demiş doktor.

“Çamur banyosu mu? İyi gelir mi Doktor!” demiş adam.

“Pek değil” demiş doktor, “Ama hiç olmazsa cildinizi şimdiden alıştırırsınız..!”

BONUS: Yaşlı Rahip ö-l-müş, küçük kasaba halkı ileri gelenleri genç yaşta dul kalan eşinin yeniden evlenmesinin uygun olacağını düşünmüşler. Monoton hayatı kilisede dua okuyarak geçen, tanıdığı tek erkek yaşlı ve hasta kocası olan genç dul bu teklife olumlu cevap vermiş, zaten küçük kasabanın tek damat adayı cahil hamal!

..ve sonunda evlenmişler.. İlk gece birlikte duş aldıktan sonra “Bakınız efendim..” demiş yeni kocası, “Bu gün cuma.. Annem cuma günü c-i-n-s-ellik bereket getirir der.. haydi yatağa..”

Ertesi gün, “Karıcığım” demiş, “Bu gün cumartesi.. Babam der ki bu gün yapılan c-i-n-s-e-llik ibadet gibidir..” Daha sonraki gün, “Teyzem pazarları ne kadar fazla c-i-n-sellik eve o kadar fazla nur yağar” derdi..

Pazartesi “Dedem der ki bu gün yapılan c-i-n- sellik sağlık habercisidir..” Özetle her gün bir şekilde beraber olmaya başlamışlar.. Bir sabah, yeni gelin son derece mutlu alışveriş yaparken bir arkadaşına rastlamış.. Kadın hemen sormuş “Yeni kocan nasıl?..” “Çok kültürlü olmadığı malum..” demiş yeni gelin, “Yakışıklı da değil.. Ama maaşallah öyle bir ailesi var ki, anlatılır gibi değil.. Muhteşem..!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here