Yeşilçam’ın çok a-cı kay-bı

0

Yeşilçam’ın çok acı kaybı! Ünlü oyuncu evinde ölü bulundu…

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Kemal İnci evinde ölü bulundu.

İnci’nin kalp krizi sebebiyle öldüğü tahmin ediliyor.

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Kemal İnci vefat etti.

85 yaşındaki oyuncu İzmir’deki evinde ölü bulundu. Daha önce kanser tedavisi gören İnci’nin kalp krizinden vefat ettiği ediliyor.

Aile yakınlarının da evine koştuğu oyuncunun son yıllarda rol aldığı rol aldığı filmler arasında Eşkıya, Hokkabaz, Kabadayı, Düğün Dernek de yer alıyor. İnci ayrıca Türkan Şoray ve Şener Şen’in başrolünü oynadığı İkinci Bahar dizisinde de canlandırdığı Besim karakteriyle de hafızalarda yer etmişti.

Usta oyuncunun yeğeni Ayça İnci de sosyal medya hesabından amcası Kemal İnci’nin vefat ettiğini duyurdu ve cenazesinin yarın İzmir Karşıyaka Şemikler Camii’nden kalkacağını söyledi.

Kemal İnci kimdir?

Kemal İnci, 15 Mayıs 1933 tarihinde Adana’da doğmuştur. Yeşilçam’ın kötü adam rollerinin unutulmaz ismi Bilal İnci’nin ağabeyidir. Ortaokuldan mezun olduktan sonra çadır ve gezici tiyatrolarda çalışmaya başladı. Daha sonra Yeşilçam setlerinde işçilik yapan Kemal İnci, bir süre sonra yönetmen olarak filmler çekmeye başladı.

Set işçiliğinden sonra 1964yılında yönetmen olarak çalışmaya başladı ama bununla da yetinmeyerek filmlerde rol alarak oynamaya başladı. 1966 yılında da kardeşi Bilal İnci’yi de sinema oyuncusu yapmıştır.

Kemal İnci, 1963 yılında evlendi, 46 yıl sonra 2009 yılında boşandı. Kemal İnci, kendine bir eş bulmak için 24 Mayıs 2015 tarihinde Fox Tv’de yayınlanmakta olan Esra Erol’un evlilik programına katıldı.

Filmleri ve Dizileri : Yönetmen : – Ah Bu Kadınlar (Sinema Filmi) 1967 – Cesur Kardeşler (Sinema Filmi) 1966 – Bitmeyen Kavga (Sinema Filmi) 1965 – Bir Koltukta İki Karpuz (Sinema Filmi) 1965 – Beleş Osman (Sinema Filmi) 1965 – Başlık (Sinema Filmi) 1965 – Aman Dünya Ne Dar İmiş (Sinema Filmi) 1965 – Güzeller Kumsalı (Sinema Filmi) 1964 – Günah Kadınları (Sinema Filmi) 1964 Senaryo : – Bitmeyen Kavga (Sinema Filmi) 1965 – Aman Dünya Ne Dar İmiş (Sinema Filmi) 1965 – Susuz Yaz (Sinema Filmi) 1963

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here